SENZAȚIONAL: CSM Focșani s-a calificat în optimile EHF!!!

• Scorul final a meciului HAUKAR-CSM FOCȘANI a fost 27-26 * Victoria la două goluri obținută săptămâna trecută de CSM la Focșani a fost decisivă deoarece în Islanda băieții noștri au pierdut la un singur gol diferență * Eroul meciului a fost portarul Ștefan Marocico *

Rezultatul final al meciului din Islanda de sâmbătă seară a fost HAUKAR – CSM FOCȘANI, 27-26. În urmă cu o săptămână scorul a fost 28-26 pentru băieții noștri. În urma acestor rezultate CSM Focșani a obținut cel mai bun rezultat al unei echipe sportive din județ, calificarea în optimile EHF! Rezultatul este cu atât mai meritoriu dacă luăm în considerare faptul că finalul a fost unul de foc, focșănenii jucând cu doi oameni mai puțin în ultimul minut. Golgheterul celor de la CSM Focșani a fost Bogdan Rață care a marcat 6 goluri, iar portarul Marocico a fost din nou în zi mare. La pauză echipa focșăneană a condus pe tabelă cu 14-10 iar repriza a doua a fost un asediu la poarta CSM-ului. Pentru noi au marcat Pentru focşăneni au marcat Bogdan Raţă 6 goluri, Didi Hrimiuc – 4, Sasa Marijanac – 4, Filip Marjanovic – 4, Goran Krstevski – 3, Bogdan Mănescu – 3, Mihăiţă Miroiu – 2.