Ana Maria BĂRBOSU AUR în 3 finale la Cupa Mondială Challenge de la Mersin!

• Fata de aur a gimnasticii românești, focșăneanca Ana Maria BĂRBOSU s-a calificat și a câștigat medalia de AUR în nu mai puțin de trei finale la Cupa Mondială Challenge ce are loc în Turcia, la Mersin *

Sportiva de la CSS Focșani a concurat la paralele, sol și bârnă și le-a câștigat pe toate! La toate finalele printre adversare a fost și colega ei de lot Andreea Preda. Ana a obținut cele mai mari note atât la bârnă, 13,950, paralele – 13,600 cât şi la sol, 12,900. Cupa Mondială Challenge are loc la Mersin, în Turcia, acolo unde înca din 2020 Ana Maria Bărbosu a făcut senzație, câștigând toate medaliile pe aparate și devenind astfel campioană europeană absolută la junioare. Astăzi ea și-a reconfirmat statutul și a câștigat TREI FINALE fapt care ne dă motive să din optimiști în perspectiva urmatoarei competiții și anume Campionatele mondiale ce vor avea loc în Marea Britanie, la Liverpool.