Rezultate bune pentru tenismena Maria Daciana CIUBOTARU!

* Sportiva legitimată la CSM Focșani 2007, Maria Daciana Ciubotaru, a jucat două semifinale în turneul internațional Grad 2 ITF Tennis Tour Juniors de la Kyriat Shmona, în Israel! *

n proba de simplu, Maria Ciubotaru (fav.5) a învins-o pe Sapir Cohen din Israel în două seturi, 6-0, 6-2.

În turul secund, sportiva noastră a întrecut-o pe Alian Zack din Israel în trei seturi, 3-6, 6-4, 6-1.

În sferturile de finală, Maria a trecut de Alessandra Teodosescu din Italia cu 6-4, 6-2, însă în semifinalele turneului israelian a pierdut cu 6-3, 6-7, 2-6 în fața sportivei Liam Oved din Israel.

În proba de dublu a turneului de la Kyriat Shmona, Maria Daciana Ciubotaru a făcut pereche cu Carmen Andreea Herea.

Cele două sportive care au reprezentat România (fav.2) au învins în primul tur cu 6-4, 6-1 perechea Sapir Cohen (Israel)/ Nicole Sifuentes (Mexic).

În sferturile de finală ale turneului J2 din Israel, perechea din România a câștigat cu 7-5, 6-1 în fața perechii Georgia Elizabeth Okropiridze (Letonia)/ Liam Oved (Israel).

În semifinale, Maria Daciana Ciubotaru și Carmen Andreea Herea au fost învinse de Kaat Coppez (Belgia)/ Iva Ivanova (Bulgaria) într-un meci foarte disputat, cu 5-7, 7-5, 8-10.