Handbal: Curat ghinion! Doar egal la TURDA!

* AHC POTAISSA TURDA vs CSM FOCȘANI 2007: 35-35 (17-18) scor final în meciul de handbal s-a desfășurat astăzi, de la ora 18.00, în Sala ,,Gheorghe Barițiu” din Turda, în etapa a 5-a a Ligii Zimbrilor * CSM Focșani a condus aproape tot meciul și a avut avantaj pe tabela de scor de 3, 4 și 5 goluri * Etapa viitoare vineri, 29 septembrie, de la ora 19.00, jucăm acasă cu CSM Vaslui *

În ultimul minut, cu un gol avantaj pentru noi, Yakup Simsar aruncă peste poarta gazdelor, iar când mai erau 7 secunde de joc, după un time-out al Turdei, Potaissa reușește să înscrie golul egalizator la ultima fază.
CSM FOCȘANI 2007 și autorii golurilor:
Cloșcă, Bucătaru (11 mingi salvate, 4 aruncări de la 7 metri apărate) – Ragea (cpt.), Rață-4 goluri, Pavlov, Golea, Miroiu-4, Trkulja-1, Crnoglavac-3, Mocanu, Marijanac-9 (3 din 7 metri), Lazoreac, Roșu-4, Eros-2, Simsar-3, Makrishin-5.
Staff tehnic: Dalibor Cutura, Viorel Ciubotaru, Marko Isakovic, Ionuț Vasile.
Ne-au luat ochii paradele lui Alexandru Bucătaru, ne-a enervat eliminarea din joc a lui Marius Ragea, după 3 eliminări de 2 minute, și ne-a pus frână accidentarea lui Nikola Crnoglavac.