Dezastru la handbal: Am pierdut acasă și cu Steaua!!!

* CSM Focșani – Steaua București s-a terminat cu victoria oaspeților, scorul final fiind 24-28 după 13-14 la pauză * În urma acestui rezultat Steaua a depășit CSM Focșani în clasament * Steaua este pe 9, CSM Focșani pe 10 * Meciul a avut loc astăzi, 14 aprilie, de la ora 17.30, la Sala Sporturilor „Alin MOLDOVEANU“ din Focșani și a putut fi urmărit și la tv pe postul Pro Arena *

Meciul a fost unul echilibrat, în prima repriză CSM fiind la un singur gol de Steaua. Senzația s-a menținut și în repriza a doua, chiar dacă Steaua și-a mărit avantajul, diferența fiind, la un moment dat de 6 goluri. Următorul meci al CSM-ului va fi în Cupă, miercuri, cu MINAUR Baia Mare, înfruntarea fiind programataă pentru 16 aprilie (marți). În week-end CSM Focșani va juca cu CSM Bacău în etapa cu numărul 24 a Ligii Zimbrilor.