Handbal: Am pierdut acasă cu POTAISA Turda!

* Scorul final al meciului dintre CSM Focșani – POTAISA Turda este 31-34 * La pauză oaspeții au condus cu un gol, 15-16 * După meciul de astăzi noi suntem pe locul 9 iar POTAISA pe 4 * Etapa viitoare jucăm în deplasare la Vaslui *

Meci greu cu una dintre echipele bune ale Ligii Zimbrilor dar câteva greșeli au făcut diferența. Băieții au reușit să egaleze la 20, în repriza a 2-a. Au urmat minute în care am crezut că o să câștigăm partida, mai ales că scorul a ajuns la 25-22. După acest scor a urmat o cădere inexplicabilă taxată de cei de la Turda care ne-au egalat la 27. Din acest moment noi am mai reușit să marcăm doar 4 goluri în timp ce ei ne-au marcat 7! Practic a doua jumătate a reprizei a 2-a a făcut diferența.