Fotbal, juniori A CSM Focşani – LPS Iaşi 2-5 (1-3)

Formaţia CSM Focşani: Trifan – Adrian Bratu (60 Lera), Ioniţă, Neagu, Mihăescu – Tîlvăr, Preda (75 Popa), Şonica – Munteanu (Pasăre), Croitoru, Mălău (46 Stratulat).

Focşănenii au început bine şi au condus cu 1-0, însă marile erori din apărare i-au costat şi, la pauză, oaspeţii conduceau cu 3-1, este adevărat şi cu ajutorul arbitrului care a validat golul al doilea al ieşenilor, înscris din ofsaid. Schimbările de după pauză au îmbunătăţit jocul de atac al focşănenilor, dar zarurile fuseseră aruncate, mai cu seamă că, în apărare, nu s-a schimbat în bine mai nimic. Golurile CSM au fost înscrise de Croitoru şi Tâlvăr. Duminică, formaţia focşăneană va evolua la Piatra Neamţ, cu Ceahlăul, dar antrenorul Daniel Bănică va avea probleme de lot pentru că juniorii B pe care i-a folosit în meciurile juniorilor A vor avea, în aceeşi zi, joc de campionat!