O medalie de aur, una de argint și una de bronz la Campionatul Național de Judo!!!

Trei medalii au cucerit sportivii noștri la finala Campionatului Național de seniori individual, care s-a desfășurat la Arad, pe 6 și 7 aprilie.
🥇 – Asley Gonzalez a ocupat locul I, obținând medalia de aur la cat. 100 kg (campion național).
🥈 – Vlad Vișan s-a poziționat pe locul II, câștigând argintul la cat. 90 kg (vicecampion național).
🥉 – Bogdan Drâmbă s-a clasat pe locul III, adjudecându-și medalia de bronz la cat. 60 kg.
Gabriel Farcaș a terminat concursul pe locul V, la cat. +100 kg iar Emil Neagu a obținut tot locul V, la cat. 66 kg.
Iulian Maholea a încheiat competiția pe locul VII, la cat. 60 kg.
Sportivii noștri sunt pregătiți de sensei Stănica Grosu și sensei Marinel Palade.